Puslapiai

2012 m. rugsėjo 9 d., sekmadienis

Man žiema dabar - lygu vaiko kombinezonas


Norom nenorom (labiau nenorom) supranti, kad gerasis sezonas baigiasi, artinasi rudeniškasis-žiemiškasis.

Vasarinius rūbus tuoj kišim po lovom ir kelsim į antresoles, o trauksim rudeininius žieminius savo bei vaikų, kuriuos šie jau greičiausiai bus išaugę.
Man dabar garderobo keitimas labiausiai susijęs su "kur ir kokį kombinezoną nupirkti vaikui".
Lietuvoj turbūt jau visi, kurie bent kiek domisi internetiniais pirkimais ir skaito internetinius mamų pamąstymus, jau žino brand'ą Columbia.

Mes išbandėm ir Columbia sniego batus, ir kombinezoną. Sniegbačius siunčiausi iš JAV per tarpininkes (rasti galima įvairiuose forumuose - sumoki už tarpininkavimą apie 10-15 proc. nuo perkamos sumos, tada dar apie 8-14 Lt. už 1 kg siuntimą į Lt. ir sumoj gaunasi pigiau nei pirkti Lietuvoj).
Tai štai tokie sniegbačiai kainavo link 80 Lt.

Dėl šių batų forumuose vis randu abejonių - ar šilti, ar patogūs vaiką apauti, nes nėra nei užsegimų, nei užtraukimų.
Atsakau vieninteliu argumentu - mano vaikas pats juos sugebėdavo įsikišti, kai noras į lauką eiti būdavo didesnis už nenorą autis batus.
Tai jei pusantrametis juos apsiauna pats - ar gali būti sunku ir nepatogu?

Dėl šilumos - svarbu ne tik batai, bet ir ką į tuos batus aunam. Aš niekada nededu maksiminių kojinių ar pėdkelnių į lauką - esu griežta tuo atžvilgiu - kojinės turi būti tik vilnonės. Pakanka turėti jų kelias poras, kad rengti į lauką, tad sulaukus nuolaidų perku štai tokias smartwool.


Kombinezoną pirkau nuostabiajam ebay dėvėtą, bet kokios idealios būklės buvo gautas, toks ir dabar liko, nors maniškis jį tampė nuo ankstyvo rudens (su minimaliai rūbų po apačia) iki gilios žiemos (su termo ir vilnos rūbais). Tikslios kainos neatsimenu, bet manau irgi panašiai link 80 Lt. turėjau tilpti.

Vis dar būna perskaitau mintį, kad kombinezonai per ploni, baiminamasi, kad vaikas užšals jame, ir kad vat tie sintepono (ar ko?) prikimšti storieji tai vat yra reikalas.
Jūs man paaiškinkit - ką reiškia vaikas sušals jame???

Pasižiūrėkit į savo pačių žieminius rūbus - vat tie tai tikrai nepritaikyti žiemai ir pakankami tik iki mašinos-darbo-parduotuvės-namo subėgioti.
Vaikiški kombinezonai skirti tiesioginiam tikslui - būti su jais ŽIEMĄ lauke. Tikrai ten nebūsit kai bus -20 (arba būsit 20 min.), todėl verčiau baiminkitės, kad nesušaltumėt patys :D.

Dar vienas man svarbus dalykas - ką rengiam po tuo kombinezonu. Pamenat, kaip bambėjau aukščiau apie tai, kuo aunam į batus?

Mano supratimu, jei paliksim medvilininę maikutę po apačia, gal ir nebus gerai. Medvilnė puikus natūralus pluoštas kasdienai į darbą, bet ji sugeria ir neišgarina drėgmės.
Todėl mano išeitis - termo rūbeliai arba vilnoniai, taip vadinamas apatinis sluoksnis, arba baselayer, skirtas dėvėti prie kūno ir išgarinantis drėgmę.

Su vilnoniais apatiniais rūbeliais vis dar turiu bėdų, nes paprastai jie kainuoja tiek, kiek kainuoja visa avis :), todėl ieškau ir perku devėtus, kad turėti šaltom dienom ką parengti po apačia.

Reziumė: Columbia kombis+žieminiai batai - duočiau 10 balų.

Gaila, kad dabar savo 2,5 m. žmogui neradau columbia kombinezono už man prieinamą kainą.
Batų tokių pat jo dabartinio dydžio - irgi ne.

Tad išdaviau columbia ir vaikas avės šią žiemą LANDSEND sniego botus, kurie pagal aprašymą turėtų būti netgi šiltesni už columbia.


Kombinezono klausimas vis dar atviras, nes galbūt tiks pernykštis, arba kuri nors jo dalis, pvz. striukė. Tikiuosi, kad link rudens su paskutiniais rudens lapais dar pavyks kažką gero aptikti ir interneto parduotuvėse.

Ir reziumė Nr. 2 - žiemą aš renkuosi tikrai jau ne grožį, o šilumą. Bent jau iki tol, kol vaikas leidžia spręsti už jį :D.
O kaip darot jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą